Jak wzmocnić komórki macierzyste

0
586
Komórki macierzyste

Komórki macierzyste są niewykształconymi, niedojrzałymi komórkami pierwotnymi. Stanowią etap początkowy powstawania wszystkich komórek danego organizmu.
Różnią od pozostałych typów komórek trzema podstawowymi cechami:

 • Są niezróżnicowane
 • Mają zdolność odnowy i podziałów nawet po długim okresie nieaktywności
 • Potrafią rozwinąć się, przyjąć firmę i funkcje dowolnej wyspecjalizowanej komórki

Rola komórek macierzystych 

Komórki macierzyste mają zdolność różnicowania tzw potrafią przyjąć kształt i funkcje każdej komórki w naszym ciele. A jak wiadomo komóra jest podstawowym elementem budulcowym tkanek, organów i układów.

komórki macierzyste terapia

Każdy z nas ma około 300 rodzajów komórek. Niektóre z wyspecjalizowanych komórek np. krwi, tkanki kostnej i mięśniowej nie mogą się powielać przez podział komórkowy. I tak np. w szpiku kostnym komórki macierzyste wytwarzają w każdej minucie 100 mld nowych krwinek. Natomiast w innych organach, takich jak np. serce, komórki te dzielą się jedynie w specyficznych warunkach.

 • Komórki macierzyste uzupełniają zasoby wszystkich komórek, które zostały zużyte lub uszkodzone
 • W tkankach i organach ich podziały służą do regeneracji narządów lub zastąpienia uszkodzonych fragmentów
 • Mają zdolność samoodnowy i samopowielania – tworzenia kopii samych siebie
 • Chronią zdrowe komórki przed wolnymi rodnikami
 • Naprawiają uszkodzone i zastępują martwe nowymi

Komórki macierzyste umożliwiają ciału by leczyło się samo 

Komórki macierzyste

Jednak komórki macierzyste tak jak my się starzeją. By je utrzymać w jak najlepszym stanie jak najdłużej niezbędne jest odżywianie naturalną żywnością i zdrowy tryb życia.

 • Badania wskazują, że niektóre pokarmy mogą zmniejszać lub zwiększać proliferację oraz wzrost komórek macierzystych. I tak np. cukry, podwyższony poziom glukozy prowadzą do regularnego, nieustannego zmniejszania mezenchymalnych komórek macierzystych, lub tracą one zdolność do proliferacji i różnicowania. Podobnie oddziałują syntetyczne substancje w żywności przetworzonej, lekach, kosmetykach. Takich, których DNA naszych komórek nie rozpoznaje.
 • Korzystnie działają na komórki macierzyste krótkoterminowe posty, ograniczenie kalorii lub dieta 8 godzinna. Badania pokazują, że krótkoterminowe ograniczenie kalorii doprowadziło do zwiększenia ilości i aktywności komórek macierzystych u myszy.
 • Styl życia ma ogromny wpływ na nasze komórki macierzyste. Obejmuje to unikanie stresu, negatywnych emocji, wprowadzania umysłu w stan relaksu, ograniczenie ekspozycji na szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne, ruch na świeżym powietrzu itd.

Naukowcy przewidują, że do 2030 r. około 80% wszystkich chorób przewlekłych będzie leczonych za pomocą terapii komórkami macierzystymi.

Komórki macierzyste w kapsułkach

Naukowcom z Singapuru udało się zamknąć komórki macierzyste w postaci kapsułki. Są to komórki macierzyste z łożyska nowozelandzkiego jelenia połączone z kilkoma innymi naturalnymi substancjami. Ale to nie one naprawiają tkanki naszego organizmu.

Te komórki rozkładane są w jelitach na aminokwasy stymulujące budowę naszych własnych komórek macierzystych. Czyli de facto stymulują nasze własne komórki macierzyste.

Jest tam tzw. czynnik wzrostu fibroblastów FGF , który

 • przyczynia się do tworzenia komórek macierzystych
 • niszczy mutageny
 • zarządza współpracą wszystkich substancji…minerałów, aminokwasów, witamin…
 • tworzy połączenia neuronalne
 • poprawia wszystkie funkcje życiowe

W łożysku FGF odpowiada za rozwój płodu. Jego ilość w organizmie z czasem maleje i zupełnie zanika. Nie ma go w ciele dorosłego człowieka ani w pożywieniu.

Kilka przykładów terapii doustnej komórkami macierzystymi 

cukrzyca komórki macierzyste cukrzyca

Dawid 52 lata.
Od 26 lat cukrzyca typu 1 z powikłaniami (kończyny i wzrok) oraz nabyte bielactwo. Przed i po 6 miesiącach terapii.

Kobieta z czeskiej Ostrawy.
Ciężka forma łuszczycy i histaminozy dręczyła ją przez większość jej życia.
Pierwsze zdjęcie przed leczeniem drugie po 10 dni przyjmowania kapsułek z komórkami macierzystymi.

hashimoto 1

Małgorzata od 6 lat stwierdzona niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, kompletnie rozregulowana gospodarka hormonalna, otyłość, skóra naczynkowa, problem z nadmiernym owłosieniem. Leczenie farmakologiczne nie przynosiło rezultatów.

Po 6 tygodniach wyraźne wypełnienie zmarszczek głębokich, redukcja popękanych naczynek o ok 70%, zdecydowana poprawa ogólnego stanu zdrowia, gospodarka hormonalna poprawiona w 90% – FSH3 lekko podwyższone, znaczna redukcja owłosienia.

Komórki macierzyste w kapsułkach są dostępne od niedawna w Europie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Email: kontakt
Telefon: 515879739